نصب شیروانی روی دیوار که در واقع همان نصب فلاشینگ روی دیوار است یکی از پرطرفدارترین روش ها برای محافظت از ساختمان است

نصب شیروانی روی دیوار یا فلاشینگ دیوار، یکی از کاربردها و راهکارهای مقاوم سازی سازه با جلوگیری از ورود گرد و غبار و رطوبت است. به طور کلی از انواع فلاشینگ برای مقام سازی، افزایش طول عمر و زیبایی بیشتر ساختمان‌ها استفاده می‌شود. فلاشینگ‌ها از ورق‌هایی مانند ورق گالوانیزه، ورق روغنی، ورق آلومینیوم و ورق سیاه ساخته می‌شوند و متراژ و نوع آنها با بررسی محل نصب تعیین می‌گردد.

در این مقاله به بررسی هر آنچه که باید در باره نصب شیروانی یا فلاشینگ روی دیوار بدانید خواهیم پرداخت تا با اطلاعاتی کامل و مفید اقدام به نصب و راه اندازی آن کنید.

نصب شیروانی روی دیوار

شاید بدون آنکه متوجه شده باشید، بارها فلاشینگ‌ها را در جاهای مختلفی مثل محیط‌های صنعتی و تولیدی، ساختمان‌های مسکونی، سقف‌های شیروانی، دیوارهای باغ‌، ویلا و اطراف شومینه‌ها دیده باشید. این امر نشان دهنده آن است که استفاده از فلاشینگ در قسمت های خارجی ساختمان بیشترین کاربرد را دارد.

نصب شیروانی روی دیوار

نصب شیروانی روی دیوار یا همان فلاشینگ دیوار، نمونه کاملی از یک جزء ساختاری است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. برای محافظت از یکپارچگی ساختاری ساختمان باید استفاده بهینه و نصب فلاشینگ دیوار را امری ضروری تلقی کرد. فلاشینگ دیوار، نوعی فلاشینگ است که در داخل دیوار ساختمان نصب می‌شود. فلاشینگ دیوار حیاط و دیگر از اجزای ساختمان اغلب از فلز ساخته شده است و متریال ایده‌آل آن فلزها هستند زیرا می‌توانند از آسیب‌های مربوط به رطوبت جلوگیری کند. بیشتر فلاشینگ‌های دیوار از درونی‌ترین وجه دیوار تا نمای بیرونی آن گسترش می‌یابند. فلاشینگ دیوار را می‌توان بخش‌های مختلف سازه پیاده سازی کرد اما نحوه مکان یابی مناسب آن به طراحی ساختمان و استانداردهای صنعت بستگی دارد.

چیزی که در بین بیشتر شرکت‌های فعال در این حوزه مرسوم می‌باشد این است که چندین طرح و مدل پرمصرف را بصورت پیش فرض آماده و از آنها استفاده می‌کنند. اگر به طرح خاصی نیاز داشته باشند و یا کارفرما فلاشینگی در ابعاد و طرح خاصی بخواهد، آن را تولید می‌کنند.

فلاشینگ‌ها در هر اندازه و طرحی قابل سفارش هستند و مشتری می‌تواند مطابق سلیقه‌ی خود، رنگ و طرح دلخواه را سفارش دهد. فلاشینگ‌هایی که برای پوشش اتصالات مختلف ساختمان به کار می‌روند بسیار متنوع هستند. پرکاربردترین آنها فلاشینگ نبشی، فلاشینگ یو شکل، فلاشینگ پله ای و فلاشینگ تاج است. از دیگر انواع فلاشینگ که تاثیر به سزایی در مقاومت و طول عمر سازه با توجه به کارایی و محل نصب دارد، فلاشینگ بام است که در مقاله‌ای جداگانه به بررسی کامل آن پرداخته‌ایم. سرین سازه

مزایای فلاشینگ دیوار

مزایای اصلی استفاده از انواع فلاشینگ، جلوگیری از عبور آب از طریق هر یک از نقاط ورودی مانند اتصالات سقف، دریچه‌ها، دودکش‌ها، درها و پنجره‌ها است. به طور مثال از فلاشینگ پنجره برای جلوگیری از ورود رطوبت و گرد و غبار از طریق لبه‌ها و درزهای پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرایند نصب و کارایی فلاشینگ نشان دهنده ضرورت استفاده از آنها است و به هیچ وجه نباید در ساخت یا بازسازی سازه‌ امری اختیاری در نظر گرفته شود.

زمانی که افراد مطلع می‌شوند استفاده از فلاشینگ تا چه حد به کاهش سرعت فرسایش و به طبع کاهش هزینه‌ها در سالیان بعد را به همراه خواهد داشت تمایل زیادی به استفاده از فلاشینگ پیدا می‌کنند.

جلوگیری از خیس شدن دیوارها و نفوذ آب به داخل دیوار، جلوگیری از کثیف شدن دیوارها، آب بندی و درزبندی دیوارها، جلوگیری از پوسیدگی قسمت‌های بیرونی که در مجاورت تغییرات آب و هوایی هستند تنها بخشی از خدماتی است که فلاشینگ‌ها به ساختمان‌ها  ارائه می‌کنند.

برای اجرا و نصب فلاشینگ ها در هر قسمت از ساختمان ابتدا باید زیرسازی های لازم انجام شود و سپس جهت استحکام بیشتر آن ها را محکم می‌کنند. در هنگام شروع پروژه بهتر است از همان ابتدا با افراد متخصص و کاربلد قرارداد ببندید تا خیالتان از هر جهت آسوده باشد.

عوامل موثر بر قیمت نصب شیروانی روی دیوار

عوامل بسیاری در تعیین قیمت نصب فلاشینگ روی دیوار موثر است که مهمترین آن متراژ و نوع ورق به کار رفته خواهد بود. هرچند که پیش از شروع پروژه یک کارشناس خبره از محل بازدید می‌کند و طرحی را براساس بازدید خود و یا سلیقه کارفرما ارائه می‌دهد اما این قیمت تقریبی است و قیمت اصلی و نهایی تنها در پایان کار مشخص می شود. البته می‌توان یک برآورد و تخمین کلی برای آگاهی مشتری اعلام کرد. همچنین زمانی که برای بررسی محل نصب اقدام می شود متراژ و نوع فلاشینگی مورد نیاز مشخص خواهد شد.

عوامل موثر بر قیمت نصب شیروانی روی دیوار

چهار عامل مهم در تعیین قیمت انواع فلاشینگ شامل موارد زیر هستند:

  • نوع ورق
  • متراژ و ضخامت ورق
  • تعداد خم‌ها (یک طرفه، دوطرفه، سه طرفه)
  • قوس ورق

برای ثبت سفارش و اطلاع از آخرین قیمت فلاشینگ می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با فلاشینگ ساز تماس بگیرید.

 

  • چه عواملی را می توان در تعیین هزینه ی نصب شیروانی روی دیوار موثر دانست؟
  • با نصب شیروانی روی دیوار چه کمکی به سازه می شود؟
  • از چه ورق هایی در ساخت فلاشینگ استفاده می شود؟
  • فلاشینگ چیست و چه کاری می کند؟

راه های ارتباطی با فلاشینگ ساز جهت مشاوره و ثبت سفارش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *