نصب شیروانی روی دیوار که در واقع همان نصب فلاشینگ روی دیوار است یکی از پرطرفدارترین روش ها برای محافظت از ساختمان است

همانطور که در مقالات قبلی فلاشینگ (Flashing) به تفکیک فلاشینگ های مختلف از جمله فلاشینگ پنجره، فلاشینگ بام و فلاشینگ نما را مورد بررسی قرار دادیم می دانیم که از فلاشینگ برای زیبایی و طول عمر سازه استفاده می شود اما در این مقاله قصد داریم به موضوع نصب شیروانی روی دیوار بپردازیم.

فلاشینگ ها برای مقاوم سازی، افزایش طول عمر و زیبایی بیشتر ساختمان ها استفاده می شوند. فلاشینگ ها را می‌توان از ورق گالوانیزه، ورق روغنی، ورق سیاه و آلومینیوم ساخت. زمانی که برای بررسی محل نصب اقدام می‌شود متراژ و نوع فلاشینگ مورد نیاز مشخص می‌شود.

نصب شیروانی روی دیوار

شاید بدون آنکه متوجه شده باشید بارها فلاشینگ‌ها را در جاهای مختلفی مثل روی دیوار، محیط های صنعتی و تولیدی، کارگاه‌ها، سقف‌های شیروانی، دیوارهای باغ‌، ویلا، اطراف شومینه‌ها، مجتمع‌های اداری و مسکونی دیده باشید و این نشان دهنده آن است که استفاده از فلاشینگ در قسمت های خارجی ساختمان بیشترین کاربرد را دارد.

نصب شیروانی روی دیوار

از فلاشینگ‌ها برای پوشش نقاط اتصال سقف و دیوار و یا دو دیوار متقاطع به یکدیگر به منظور هم‌پوشانی جهت جلوگیری از ورود گرد و خاک و یا رطوبت به داخل ساختمان ها استفاده می شود. چیزی که در بین بیشتر شرکت های فعال در این حوزه مرسوم است این است که چندین طرح و مدل پرمصرف را بصورت پیش فرض آماده کرده و از آن ها استفاده می کنند و اگر هم به طرح خاصی نیاز بود و یا کارفرما به فلاشینگ در ابعاد و طرح خاصی نیاز داشت آن را تولید می کنند.

فلاشینگ‌ها در هر اندازه و طرحی قابل سفارش هستند و مشتری می‌تواند به سلیقه خود رنگ و طرح دلخواه را سفارش دهد. فلاشینگ ها یی که برای پوشش اتصالات مختلف ساختمان به کار می روند بسیار متنوع هستند پرکاربردترین آنها فلاشینگ نبشی، فلاشینگ یو شکل، فلاشینگ پله ای و فلاشینگ تاج است. برای اطلاع  از ساز و کار و تاثیر فلاشینگ در نمای ساختمان می‌توانید به مقاله فلاشینگ نما در سایت مراجعه کنید.

مزایای نصب شیروانی روی دیوار

همانطور که در ابتدای این مقاله و مقالات گذشته فلاشینگ صحبت کرده ایم استفاده از فلاشینگ بسیار موثر است و ویژگی ها مثبتی را به همراه دارد استفاده از فلاشینگ بر روی دیوار که در واقع همان نصب شیروانی روی دیوار است فایده های زیادی برای سازه ها به همراه خواهد داشت.

زمانی که افراد مطلع می‌شوند استفاده از فلاشینگ تا چه حد به کاهش سرعت فرسایش و بطبع کاهش هزینه‌ها در سالیان بعد را به همراه خواهد داشت تمایل زیادی به استفاده از فلاشینگ پیدا می‌کنند.

جلوگیری از خیس شدن دیوارها و نفوذ آب به داخل دیوار، جلوگیری از کثیف شدن دیوارها، آب بندی و درزبندی دیوارها، جلوگیری از پوسیدگی قسمت های بیرونی که در مجاورت تغییرات آب و هوایی هستند تنها بخشی از خدماتی است که فلاشینگ‌ها به ساختمان‌ها  ارائه می‌کنند.

برای اجرا و نصب فلاشینگ ها در هر قسمت از ساختمان ابتدا باید زیر سازی های لازم انجام شود و سپس جهت استحکام بیشتر در برابر وزش باد و… آن ها را محکم می کنند. در هنگام شروع پروژه بهتر است از همان ابتدا با افراد متخصص و کاربلد قرارداد ببندید تا خیالتان از هر جهت آسوده باشد.

عوامل موثر بر قیمت نصب شیروانی روی دیوار

عوامل بسیاری در تعیین قیمت نصب فلاشینگ روی دیوار موثر است که مهمترین آن متراژ و نوع ورق به کار رفته خواهد بود هرچند که پیش از شروع پروژه یک کارشناس خبره از محل بازدید می کند و طرحی را براساس بازدید خود و یا سلیقه کارفرما ارائه می دهد اما این قیمت تقریبی است و قیمت اصلی و نهایی تنها در پایان کار مشخص می شود اما می توان یک برآورد و تخمین کلی برای آگاهی مشتری اعلام کرد همچنین زمانی که برای بررسی محل نصب اقدام می شود متراژ و نوع فلاشینگی مورد نیاز مشخص می شود.

عوامل موثر بر قیمت نصب شیروانی روی دیوار

 در تعیین قیمت نهایی عوامل چون، نوع ورقی به کار برده شده اینکه ورق رنگی باشد یا خیر، متراژ و ضخامت ورق، تعداد خم ها(یک طرفه، دوطرفه، سه طرفه)، قوس ورق ها  و موارد بسیار دیگری نقش دارند.

برای ثبت سفارش و اطلاع از آخرین قیمت فلاشینگ می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با فلاشینگ ساز تماس بگیرید.

 

  • چه عواملی را می توان در تعیین هزینه ی نصب شیروانی روی دیوار موثر دانست؟
  • با نصب شیروانی روی دیوار چه کمکی به سازه می شود؟
  • از چه ورق هایی در ساخت فلاشینگ استفاده می شود؟
  • فلاشینگ چیست و چه کاری می کند؟

راه های ارتباطی با فلاشینگ ساز جهت مشاوره و ثبت سفارش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.