سازه ای مقاوم و مدرن بافلاشینگ ها

آیا به دنبال جدیدترین ها در کنار با کیفیت ترین ها هستید؟ برای یک خرید هوشمندانه و آسان همراه ما باشید. در این مقاله شما را با فلاشینگ آشنا میکنیم . فلاشینگ چیست!!؟  همراه ما باشید.

فلاشینگ چیست ؟

پوششی که بر روی آن خم کاری انجام شده و از آن در جهت پوشاندن نقاط مختلف ساختمان استفاده میشود را فلاشینگ می گویند، در واقع نوعی مصالح ساختمانی است. ورق های فلاشینگ از جنس ها ی مختلفی از جمله : ورق های آهن، آلومینیوم، فولاد، استیل ،گالوانیزه و گالوانیزه رنگی ساخته میشوند. تنوع در انتخاب رنگ ، طرح و ابعاد از مزیت های دیگر فلاشینگ هاست.

فلاشینگ ها علاوه بر استحکام و زیبایی در نمای ساختمان ، درزبند ، غبار بند و آب بند بوده که ضرورت استفاده از این مصالح در ساختمان را چند برابر میکند. موارد مصرفی فلاشینگ ها را میتوان در انواع ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی، بیمارستان ها، پنجره ها و حتی سوله ها و کانکس هایی که دارای سقف های شیروانی هستند نام برد.

بیشترین موارد استفاده از فلاشینگ ها در سقف های شیروانی، نمای ساختمان ها، قرنیز پنجره ها، لبه دیوارها و پشت بام است. فلاشینگ ها با توجه به نقشه های ساختمان تهیه و نصب میشوند که میتوان آن ها را بصورت آماده یا سفارشی  تهیه کرد. در ادامه انواع فلاشینگ ها ، ساخت و نصب و مزایای این نوع مصالح برای کمک به انتخاب بهتر شرح داده میشود.

فلاشینگ نبشی

فلاشینگ نبشی نوعی دیگر از فلاشینگ ها در دنیای فلاشینگ هاست. شکل این فلاشینگ را میتوان L از حروف انگلیسی معرفی کرد. این نوع پوشش علاوه بر آبندی و درزگیری با طرح ها و رنگ های مختلف خود به زیباسازی داخل و خارج ساختمان کمک شایانی خواهد کرد.

فلاشینگ های نبشی در دو نوع درون رنگی و بیرون رنگی تولید میشوند که در تقاطع سقف و دیوار و یا محل به هم رسیدن دو دیوار مورد استفاده قرار میگیرند. در اینوع از فلاشینگ لبه ها تقریبا یک سانتیمتر خم کاری میشوند این کار تاثیر زیادی بر زیبایی و استحکام این قطعات دارد. این محصول به صورت پیش ساخته و آماده با ابعاد پر مصرف در بازار وجود دارد اما بصورت سفارشی نیز میتوان تهیه کرد.

فلاشینگ یو

این فلاشینگ ها مانند U از حروف انگلیسی با خمکاری 90درجه هستند. این نوع فلاشینگ در لبه های خود نیازمند خمکاری در حد چند سانتیمتر است که علاوه بر زیبایی در حفظ حالت و استوار ماندن فلاشینگ تاثیر دارد. در صورت نبود این خم ، لبه های فلاشینگ دچار حالتی موج مانند میشوند.

مقام اول پر مصرف ترین فلاشینگ متعلق به فلاشینگ یو است. از فلاشینگ های یو در پوشش دور تا دور سقف ها (فلاشینگ سقف) بجزء در اطراف آبریز ها، برای کاور کردن درزها و قطعاتی مانند ساندویچ پانل استفاده میشود.

فلاشینگ U

فلاشینگ3 پله ای

این نوع فلاشینگ ها بصورت پله ای یا Z از حروف انگلیسی هستند که دارای دو زاویه 90 درجه میباشند. محل استفاده از آنها معمولادر کنار آبریز هاست. از کاربرد این محصول میتوان عایق بهتر، ممانعت از خرابی و پوسیدگی وآب بندی را نام برد.

فلاشینگ تاج 

در زمان خم کاری این نوع فلاشینگ از زاویه های مختلفی استفاده میشود که در سبب شکل خاص این نوع فلاشینگ میباشد. بجز شکل خاص فلاشیگ تاج میتوان از چند جز ساخته شدن را هم دلیل خاص بودن آن بدانیم ، فلاشینگ تاج نهایی از 3 جزء تشکیل میشود.

ابتدا قطعات توسط فوم درزگیر کاور میشوند . این کار علاوه بر کاور کردن در آب بندی و درزگیری سقف تاثیر بسزایی دارد .

جزء دوم زیر تاج است که دارای یک خم در وسط خود است که از آن در جهت پوشش سقف در زیرتاج استفاده میشود. این قطعه نیز در درزبندی و آب بندی کاربرد دارد. در نهایت تاج بر روی زیرتاج نصب میشود در واقع فقط فلاشینگ تاج دیده میشود .

تفاوت در ساختار و شکل این نوع فلاشینگ سبب تفاوت چشمگیر آن با دیگر فلاشینگ ها است .

این فلاشینگ ها در سقف های شیب دار که دارای دو قسمت در طرفین هستند کاربرد دارند. فلاشینگ تاج در محل بهم رسیدن طرفین قرار میگیرد و نه تنها به زیبایی سازه می افزاید بلکه به استحکام ، آب بندی و درزبندی ساختمان کمک میکند.

فلاشینگ نما

محصولی برای پوشش و آب بندی دیوارهای داخلی، بیرونی، نمای ساختمان و جلوی پنجره است. فلاشینگ های نما با زیبایی خود به زیبایی ساختمان می افزایند. فلاشینگ نما معمولا از جنس گالوانیزه، گالوانیزه رنگی و روغنی و در 3 مدل: سینه کفتری (خم های چند پله ای )، هلالی، سه پله ( دارای خم های 90 درجه ) ساخته میشوند.

برای محافظت از نمای ساختمان در مقابل برف و باران آبچکان هایی از جنس ورق روغنی در ساختمان تعبیه میشود . آبرو ها هم جزء فلاشینگ نما محسوب میشوند که معمولا از جنس گالوانیزه یا گالوانیزه رنگی با ضخامت های متفاوتی ساخته میشوند. همچنین برای داشتن نور بیشتر در ساختمان ها با استفاده از فلاشینگ نما سقف های نورگیر از جنس فایبرگلاس یا پلی کربونات ساخته میشود.فلاشینگ تاج نیز نوعی فلاشینگ نما است که علاوه بر زیبایی در آب بندی نیز تاثیر بسزایی دارد.

فلاشینگ بام

در ساختمان های مدرن فلاشینگ بام یکی از متریال ها است. کاربرد آن ها در پشت بام ها ودر جلوی پنجره هاست. برای پشت بام از نوع دوطرفه آن و در جلوی پنجره از نوع یک طرفه آن تعبیه میشود. این نوع فلاشینگ علاوه بر زیبایی در درجهت آب بندی نیز استفاده میشود.

فلاشینگ آبرو

این نوع فلاشینگ از ورق گالوانیزه ساخته شده و برای خارج کردن بارش ها از ساختمان تعبیه میشود . قطعات فلاشینگ آبرو توسط جوشکاری به هم متصل میشوند . نحوه انجام اتصال اهمیت زیادی دارد در صورت وجود اشکال در اتصالات هدایت آب به خوبی صورت نمیگیرد.

انواع کاربرد فلاشینگ ها

فلاشینگ های نما که در انواع مختلفی ساخته میشوند ، فلاشینگ یو که خود به تنهایی رکورد دار در مصرف است ، فلاشینگ های سقف و شیروانی که  در تراس و آلاچیق ها نیز کاربرد دارند ، فلاشینگ های در و پنجره که این نوع فلاشینگ نیز انواع مختلفی دارد ، فلاشینگ های مورد استفاده در لبه های دیوار ها را میتوان پرکاربردترین ها معرفی نمود .

نحوه ساخت و نصب فلاشینگ ها

برای انجام سریع و آسان کارها فلاشینگ های آماده درانواع، طرح، رنگ و اندازه های مختلف بصورت آماده در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. میتوان بصورت سفارشی نیز فلاشینگ مورد نظر را تهیه کرد.

نصب فلاشینگ ها یکی از نکات مثبت استفاده از آن هاست. ورق های فلاشینگ به دوصورت متصل به هم یا اتصال در محل نصب، خم کاری و تولید میشوند. نوع متصل آن خریداری شده و در محل نصب توسط جوش و پرچ ثابت میشوند. نوع دیگر فلاشینگ ها که اتصال آن ها در محل نصب صورت میگیرد قبل از اتصال و ثابت شدن در محل توسط یک لایه آستر ضد زنگ پوشانده شده ، رنگ آمیزی شده و توسط جوش یا پرچ ثابت میشوند.

فلاشینگ کار حرفه ای و متخصص یکی از عومل تاثیر گذار در رسیدن به نتیجه دلخواه است.

مزایای استفاده از فلاشینگ ها

  • فلاشینگ آب بند ، درزبند و غباربند است . با آب بندی مناسب در ساختمان طول عمر اجزای سازنده ساختمان افزایش میابد .
  • طرح ها و رنگ های متنوع تاثیر بسیار زیادی در نما و زیبایی ساختمان دارد .
  • استحکام قابل توجهی در سقف های شیروانی ایجاد میکند و در باد های شدید از کنده شدن سقف جلوگیری میکند .
  • سرعت در نصب وآماده سازی سریع در کنار نصب آسان نیز یکی از مزیت های غیرقابل انکار فلاشینگ هاست .

خرید فلاشینگ

 در زمان خرید ، متراژ دقیق و نوع مناسب فلاشینگ از جمله اطلاعاتی است که باید داشت. اندازه گیری قسمتی که نیاز به فلاشینگ دارد کار راحتی نیست و بهتر است برای این کار از یک متخصص استفاده شود ، انتخاب فلاشینگ کارآمد ومناسب نیز با وجود یک متخصص بهتر انجام میشود.

قیمت فلاشینگ

عوامل زیادی چون نوع ورق استفاده شده در ساخت فلاشینگ ، ضخامت ورق و همچنین طول فلاشینگ در کنار تعداد خم های بر روی قیمت فلاشینگ تاثیر مستقیم دارند. با توجه به نوسانات ارزی در کشور این محصول نیز از تغییر قیمت مصون نیست. شما می توانید با کارشناسان ما در فلاشینگ ساز تماس بگیرید و از آخرین تغییر قیمت ها مطلع شوید.

 

  • ورق های فلاشینگ از چه جنس هایی ساخته میشوند ؟
  • فلاشینگ در چه قسمت هایی استفاده میشود ؟
  • فلاشینگ تاج در کجا نصب میشود ؟
  • پر کاربردترین فلاشینگ کدام است؟
  • چه عواملی بر قیمت فلاشینگ موثر است؟

 

راه های ارتباطی با فلاشینگ ساز جهت مشاوره و ثبت سفارش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button
خانه فروشگاهتماسارتباط با ما
باما در ارتباط باشید
با ما در ارتباط باشید
برای ارتباط سریعتر با ما
می توانید از طریق واتساپ پیام بدهید