ساندویچ پنل ها محصولاتی مدرن برای سازه ها

استفاده از ابزار و مصالح مدرن ، شرط داشتن خانه ای مدرن است. هدف این مقاله آشنا کردن شما با مصالح جدید ساختمانی برای آرامش و راحتی هرچه بیشتر برای شماست. علاوه بر فلاشینگ از ساندویچ پانل هم در ساختمان ها استفاده می شود که در ادامه به معرفی کامل آن خواهیم پرداخت.

ساندویچ پانل

امروزه در راستای افزایش سرعت و کیفیت در ساخت سازه های مدرن از مصالح جدیدی استفاده میشود. تولید ساندویچ پانل ها را میتوان گامی موثر در تحقق خواسته ها در نظر گرفت. این مصالح برای پاسخگویی به نیاز های جامعه تولید شده اند.

شکل ساختاری ساندویچ پانل دقیقا شبیه ساندویچی 3 لایه است که از یک لایه نان و یک لایه مواد میانی و یک لایه دیگر نان تشکیل شده است که نقش نان را محافظ های عایق بازی میکنند و لایه میانی جای خود را به هسته مرکزی یا جسم عایق داده که عایق توسط چسب های مخصوص به لایه های کناری متصل میشود. ساندویچ پانل ها جنس ها و ضخامت های متفاوتی دارند .

ساندویچ پانل ها جایگزین های مناسبی برای سیمان و آجر در ساخت دیوار و سقف در ساختمان های مسکونی، اداری ، تجاری ،سرد خانه ها، سوله ها و سالن ها هستند.

ساندویچ پانل ها دارای دو نوع سقفی و دیواری میباشند که پانل های مورد استفاده در سقف ، دیوارهای داخلی و خارجی متفاوت هستند ،که بصورت پیش ساخته و آماده در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد .

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ های پانل شامل ساندویچ پنل های دیواری و پنل های سقفی است که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ساندویچ پنل های دیواری

پانل های دیواری، سطحی تقریبا صاف دارند. عایق های مورد استفاده در پانل های دیواری از جنس پلی استایرن ، پلی یورتان ، پشم شیشه ، پشم سنگ و XPS است. علاوه برساختمان ها و سازه ها در کانکس ها و  اتاق های یخچالی مخصوص حمل و نقل مواد فاسد شدنی از ساندویچ پنل های دیواری استفاده میشود.

با توجه به کارایی ساختمان و سازه ها میزان ضخامت نیز تغییر میکند. مثلا در سرد خانه ها تا 25 سانتیمتر ضخامت در پانل ها میتواند متغییر باشد.

ساندویچ پانل های دیواری کاربردی و زیبا

ساندویچ پنل های سقفی

این نوع ساندویچ پانل ها در ساختمان های پیش ساخته استفاده میشوند. در ساندویچ های پانل سقفی معمولا دو لایه اطراف از آلومینیوم است که بسیار مقاوم و ضد زنگ میباشد. جایگاه نصب این پانل ها در بالاترین نقطه از سطح سقف و قسمت بیرونی برای کاهش صدای بارش ها و عایق سرما و گرما بودن است. پانل ها را با شیبی مناسب در جهت هدایت اب به فلاشینگ آب تعبیه میکنند. در جهت تکمیل  ساندویچ پانل ها از فلاتشینگ ها برای کارایی بهتر استفاده میشود. این نوع پانل در مقایسه با پانل دیواری سطحی طرح دار  دارند.

در ساختار محافظ ها بجزء آلومینیوم ،فولاد و گالوانیزه نیز استفاده میشود. عایق مورد استفاده در این نوع پانل پلی یورتان است که علاوه بر عایق قوی نسوز نیز هست. ساندویچ پانل ها سقفی بجزء ساختمان ها و سازه های پیش ساخته در سردخانه ها ، سالن ها ،کانکس ها ، سوله و انبار ها استفاده میشوند.

جنس ساندویچ پانل

جنس ساندویچ پانل

جنس ساندویچ پانل ها از فولاد ، الوزینک ، گالوانیزه و آلومینیوم است. الوزینک در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاوم تر است و این مقاومت با افزایش ضخامت افزایش مییابد.

الوزینک در دو نوع رنگی کوره ای و خام است که نوع خام آن گرانتر است.

هسته مرکزی که جسم عایق است از جنس فوم عایق XPS ، فوم عایق EPS ، پلی استایرن ، پشم سنگ ، پشم شیشه و پلی یورتان است که علاوه بر عایق بودن نسوز بودن نیز جزء ویژگی مهم در این عایق ها است. پلی یورتان بیشترین مصرف را در جهت عایق بندی دارد، همچنین از دیگر عایق ها دیرتر میسوزد و مناسب تر است .

جنس لایه های ساندویچ ها را با توجه به جایگاه مورد استفاده پانل و شرایط آب و هوایی انتخاب میکنند. متریال مورد استفاده در تولید بر کیفیت محصول نهایی تاثیر مستقیم دارد.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل ها

 • عایق های مناسب رطوبت ، دما ، هوا و صدا
 • سبک و مقاوم
 • حمل و نقل آسان
 • نصب و اجرای سریع و آسان
 • قابل شستشو و ضد قارچ و میکروب
 • قابلیت بازیافت مواد مصرفی در تولید
 • کم هزینه
 • رنگ و طرح های مختلف
 • کاهش وزن ساختمان
 • دور ریز و اتلاف در این نوع مصالح بسیار کم است

نحوه تولید ساندویچ پانل

 • ساندویچ پانل ها به دو صورت کانتینیوز و دیزکانتینیوز تولید میشوند .
 • کانتینیوز : در این نوع تولید قطعات تولید شده فقط نیاز به نصب در محل اجرا دارند و تمام فرایند های مورد نیاز بر روی آن ها انجام شده است. کانتینیوز ها عایق های بهتری هستند.
 • دیزکانتینیوز : در این نوع مراحل تولید جدا بوده و محصول نهایی در محل نصب کامل میشود که امکان شکستگی در ساختار این عایق ها زیاد است. کاهش مقاومت عایق ها نتیجه این شکستگی هاست.

نحوه نصب ساندویچ پانل

نحوه نصب ساندویچ پانل

اجرا و نصب ساندویچ ها نیازمند متخصصین این امر است. ابتدا با توجه به طول ، عرض و ارتفاع پانل ها زیر سازی انجام میشد ، انجام زیرسازی برای نصب نیاز به دقت زیادی برای اجرا دارد زیرا بعد از نصب قطعات ، آن ها در جای خود ثابت میشوند.

برای زیرسازی یک قاب از جنس فلاشینگ های نبشی که زاویه 90 درجه با اسکلت ساختمان دارند میسازند ، پانل های دیواری به صورت عمودی به پایه ها و ستون ها توسط پیچ و مهره ها ثابت میشوند. برای زیبایی بیشتر نما لبه های پانل بعدی روی پیچ و مهره های استفاده شده را کاور میکند.

 نصب پانل های سقفی در ساختمان های پیش ساخته کاربرد دارد. پانل ها با شیب مناسب برای هدایت درست بارش ها به بیرون از ساختمان به فلاشینگ آبرو متصل میشوند. اتصال قطعات پانل سقفی توسط رول پلاک و پیچ هایی با جنس گالوانیزه صورت میگیرد. اگر تعداد قطعات بیشتر از یک قطعه باشد به اندازه 10 سانتیمتر همپوشانی در سقف صورت میگیرد.

 طول ساندویچ پنل ها از 1 متر تا 12 متر متفاوت است و عرض ساندویچ پنل ها 1.08 متر تا 1.01 متر است ، همپوشانی هایی که در زمان نصب صورت میگیرد 1 متر عرض تامفید در اختیار ما بگذارد. ضخامت این پانل ها با توجه بر نوع کاربرد در 5 سانتیمتر تا 25 سانتیمتر متغییر خواهد بود.

برای مشاوره ، تهیه و نصب انواع فلاشینگ با کارشناسان ما در فلاشینگ ساز تماس بگیرید.

 

 • ساندویچ پانل ها از چه جنسی ساخته میشوند ؟
 • جنس عایق های ساندویچ پانل های دیواری از چیست ؟
 • ساندویچ پانل ها به چندصورت تولید میشوند ؟

 

راه های ارتباطی با فلاشینگ ساز جهت مشاوره و ثبت سفارش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *