قیمت عرشه فولادی

ورق فلاشینگ عرشه فولادی

استفاده از ورق فلاشینگ عرشه فولادی جز روش های جدید در ساخت و ساز محسوب می شود که به بالا بردن کیفیت و سرعت اجرا سازه کمک می کند، در واقع از ورق عرشه فولادی برای اسکلت بندی ساختمان ها استفاده می کنند. قیمت فلاشینگ عرشه فولادی همانند سایر محصولات به فاکتور های خاصی بستگی دارد که در ادامه به آن پرداخته شده است.

ورق فلاشینگ عرشه فولادی چیست؟

سازه های ساختمان به دور روش بتنی و یا فلزی اسکلت بندی می شوند در نوع فلزی آن از مصالح فولادی از جمله عرشه فولادی استفاده می شود که ماده اولیه و سازنده آن ورق گالوانیزه است. ورق فلاشینگ عرشه فولادی یا  Metal Deck بیشتر در سقف و کف ساختمان ها استفاده می شوند.

این ورق های ضخامتی بین 0.7 میلی متر تا 1 میلی متر دارند و در ساخت و ساز به جای سقف های قدیمی استفاده می شوند وباعث افزایش سرعت ساخت و ساز  و افزایش استحکام ساختمان نسبت به روش بتنی می شود.

برای کاهش هزینه ها، افزایش سرعت ساخت، حذف متریال ها، کاهش زمان اجرا پیشنهاد می شود که از ورق های عرشه فولادی در ساخت و ساز استفاده شود چرا که جزء یکی از اقتصادی ترین روش ها است. استفاده از عرشه فولادی  در ساختمان سازی  چند سالی است  که در کشور ما رواج یافته است.

بطور کلی از ورق فلاشینگ عرشه فولادی برای استحکام و زیبایی بیشتر استفاده می شود برای اطلاعت بیشتر مقاله ورق فلاشینگ را بررسی کنید.

روش تولید عرشه فولادی

 برای تولید ورق فلاشینگ عرشه فولادی  ورق های فولادی به کمک یک سری غلتک های خاص فرم دهی می شوند به همین خاطر به روش تولید آن رول فرمینگ گفته می شود. در این روش ورق گالوانیزه وارد دستگاه شده و بعد بوسیله فشار ناشی از غلتک ها به شکل نهایی تبدیل می شود.

مهمترین پارامتر ابعاد عرشه فولادی گام است، گام به فاصله عمودی عمق دره تا قله گفته می شود که تعیین کننده میزان حجم بتن وارد شده به آن است. از جمله پرکاربردترین عرشه های فولادی در صنعت ساختمانی می توان به گام 65 و 75 میلی متری اشاره کرد.

معمولا از ورق هایی با ضخامت بین 5 تا 25.1 میلی متر برای ساخت عرشه استفاده می شود.همانطور که گفته شد ورق های عرشه فولادی دارای شیارهایی است که در داخل آن ها بتن قرار می گیردعلت اصلی تفاوت این شیارها با یکدیگر تفاوت در روش رول فرمینگ آن ها است یعنی نحوه قرار گیری غلتک ها بر روی ورق گالوانیزه برای شکل دهی متفاوتی دارند.

نکته: فلاشینگ عرشه فولادی که در سقف استفاده می شود U شکل است و در مرحله تثبیت ورق فلاشینگ عرشه فولادی دور کارنصب می شود.

 

تعیین قیمت ورق فلاشینگ عرشه فولادی به چه عواملی بستگی دارد؟

انواع رول فرمینگ

 فرمینگ سینوسی: این رول فرمینگ ها بیشتر در سقف های شیروانی استفاده می شوند و از پرمصرف ترین آن ها می توان به طول تناوب 68 و 75 میلی متر اشاره کرد.  سرین سازه

فرمینگ ذوزنقه : شبیه به فرمینگ سینوسی است با این تفاوت که برجستگی های ذوزنقه زوایه دار است.

فرمینگ لمبه : که به آن دامپا هم گفته می شود در سقف های شیروانی، سقف داخلی، دیوارهای کانکس و سقف کاذب به کار می رود.

فرمینگ شادولاین: در دونوع طرح جید و کلاسیک وجود دارد و در دیواره سوله ها، سردخانه ها ، کانکس ها و خانه ها پیش ساخته مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار به مدل ذوزنقه شباهت دارد.

تمام مدل های رول فرمینگ گفته شده در بالا از دو جنس گالوانیزه و رنگی قابل تولید هستند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت عرشه فولادی

قیمت محصولات فولادی همواره وابسته به تغییرات و نوسانات بازار آهن و فولاد است اما مهمترین موارد تعیین کننده قیمت عرشه فولادی را می توان این موارد دانست.

  • از آنجایی که ورق فلاشینگ عرشه فولادی از جنس گالوانیزه است پس قیمت عرشه فولادی مستقیما وابسته به قیمت ورق گالوانیزه و فولاد است.
  • نرخ ارز، افزایش قیمت دلار مستقیما بر بازار آهن وفولاد تاثیر گذار خواهد بود.
  • میزان تقاضا در بازار
  • کیفیت و تنوع محصولات
  • نوع و هزینه های نگهداری

 

هر گونه خدمات ساخت، اجرا و نصب فلاشینگ توسط مجموعه فلاشینگ ساز صورت می پذیرد برای دریافت مشاوره، استعلام قیمت فلاشینگ ساختمان و استعلام قیمت ورق عرشه فولادی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

  • عرشه فولادی چیست؟
  • انواع روش های رول فرمینگ چیست؟
  • مهمترین پارامتر در ابعاد عرشه فولادی چست؟
  • گام  در عرشه فولادی یعنی چه؟

 

راه های ارتباطی با فلاشینگ ساز جهت مشاوره و ثبت سفارش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *