نصب فلاشینگ سقف

KWF ورق هایی از جنس های مختلف مانند: استیل، آهن، آلومینیوم، فولاد، گالوانیزه، گالوانیزه رنگی که در جهت ایجاد آب بند و غباربند خم کاری میشوند را فلاشینگ میگویند که علاوه بر عایق بندی در  زیبایی و نمای سازه ها و ساختمان ها کاربرد دارند.فلاشینگ ها به صورت آماده و سفارشی تهیه میشوند و با وجود نصب آسان این مصالح ، برای نتیجه بهتر در اجرا و نصب فلاشینگ ها همچنین ، انتخاب نوع فلاشینگ مناسب استفاده از دانش و تجربه یک  فلاشینگ کار لازم است.

برای آب بندی سازه ها و ساختمان ها استفاده از فلاشینگ ها راه حلی مناسب است.

انواع فلاشینگ

فلاشینگ نبشی، یو ، سه پله و تاج را میتوان از انواع فلاشینگ نام برد که هر کدام در بخش هایی از ساختمان کاربرد دارند.

فلاشینگ نبشی

این نوع فلاشینگ در زیر و روی کار نصب میشود، محل اجرای فلاشینگ های نبشی در تقاطع سقف ، دیوار و در محل به هم رسیدن دو دیوار است. فلاشینگ نبشی با خم کاری 90 درجه و شبیه حرف L علاوه بر کاربردی بودن در زیبایی سازه نیز تاثیر گذار است.

فلاشینگ یو

این نوع فلاشینگ  درزگیر، آب بند، غبار بند بوده وبرای زیبایی سازه در دور تا دور سقف بکار در جهت کاور اجزا یسازنده سقف بکار میرود. فلاشینگ یو را میتوان پر مصرف ترین نوع فلاشینگ دانست، این فلاشینگ با خم کاری 90 درجه به شکل U است.

فلاشینگ 3 پله  

این نوع فلاشینگ در اطراف آبریزها اجرا میشود و نقش مهمی در اتصال درست فلاشینگ آبراه به ساختمان و خارج کردن آب از ساختمان دارد. فلاشینگ 3 پله دارای خم کاری 90 درجه بوده و شکل آن شبیه حرف Z است. کمک به طول عمر ساختمان و سازه دلیل استفاده از فلاشینگ 3 پله در ساختمان است.

فلاشینگ تاج

فلاشینگ تاج جزء فلاشینگ هایی است که تاثیر بسیار زیادی بر نمای سقف های شیروانی دارد. بیشتر از نمایی که ایجاد میکند در استحکام و آبندی سازه موثر است در این فلاشینگ از دو جزء فوم درزگیر و زیرتاج برای داشتن نتیجه ای بهتر استفاده می شود.

فوم درزگیر، از این فوم برای پوشش قطعه های به کار برده شده در زیر قطعه زیرتاج استفاده مشود جزء دیگر زیرتاج است، زیرتاج با یک خم در وسط خود در جهت ایجاد پوشش در زیر تاج تعبیه میشود. در انتها فلاشینگ تاج بر روی فلاشینگ زیرتاج نصب میشود و فقط فلاشینگ تاج دیده میشود.

مزایای استفاده از فلاشینگ

  • ایجاد استحکام  و مقاومت در سازه ها
  • نمای ساختمان
  • کاور کردن و درزبندی قطعات مورد استفاده در سازه
  • عایق آب ، غبار

نحوه ساخت فلاشینگ ها

ورق ها با استفاده از دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک که مخصوص این کار است برش داده میشوند ، سپس با دستگاه های دیگر ورق ها را به زاویه های مورد نیاز خم میکنند.

نصب فلاشینگ

فلاشینگ ها در دو نوع تولید میشوند نوعی از فلاشینگ ها فقط نیاز به نصب در محل اجرا دارند و تمامی کارها از جمله اتصالات در طی تولید بر روی قطعات انجام میشود . نوع دوم فقط خم کاری ها بر روی ورق مورد نظر انجام شده و بقیه موارد در محل نصب انجام میشوند.

در نصب نوع دوم ابتدا یک لایه ضد زنگ بر روی قطعات زده شده سپس با استفاده از جوشکاری اتصالات انجام میشود و سپس رنگ آمیزی صورت میگیرد بعد از رنگ آمیزی نوبت به نصب فلاشینگ ها است.

چند نکته قابل توجه در نصب فلاشینگ ها

  • نصب فلاشینگ ها نیاز به زیرسازی با سیمان دارد.
  • با توجه به شرایط منطقه ای و آب و هوایی در راستای استحکام فلاشینگ ها از قطعاتی مانند قوطی باید استفاده کرد.
  •  در محل نصب فلاشینگ باید کمی شیب ایجاد کرد.

برای اجرا و پیاده سازی فلاشینگ ها  میتوانید با مشاوران و کارشناسان ما در فلاشینگ ساز تماس بگیرید.

  • فلاشینگ چند نوع است؟
  • محل اجرای فلاشینگ نبشی در کدام قسمت ها است ؟
  • ساخت فلاشینگ ها چگونه انجام میشود ؟

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button
خانه فروشگاهتماسارتباط با ما
باما در ارتباط باشید
با ما در ارتباط باشید
برای ارتباط سریعتر با ما
می توانید از طریق واتساپ پیام بدهید