نصب فلاشینگ سقف

نصب فلاشینگ چرا اهمیت دارد؟ نصب فلاشینگ

همانطور که می دانید فلاشینگ ها از ورق های فلزی به منظور محافظت و کاهش هزینه های نگهداری ساختمان ساخته می شوند. انتخاب فلاشینگ مناسب با موقعیت و نوع سازه، اجرا و نصب فلاشینگ اهمیت بسیار بالایی دارد و باید به دست یک تیم فلاشینگ کار حرفه ای سپرده شود.

گروه صنعتی فلاشینگ ساز با تیم حرفه ای استادکاران آماده ارائه خدمات طراحی ، ساخت و نصب فلاشینگ نما به کارفمایان عزیز است. جهت مشاوره و استعلام قیمت فلاشینگ نما با شماره 09123706593 تماس حاصل نمایید و کارشناسان فلاشینگ ساز آماده پاسخگویی به تمام سوالاتتان هستند.

 

اگر شما برای سازه خود بهترین متریال را هم انتخاب کنید تا زمانی که کار را به دست افراد کم تجربه و غیر متخصص بسپارید بدون شک تمام تلاش شما برای رسیدن به نتیجه دلخواه بی ثمر خواهد بود این موضوع در نصب و اجرای فلاشینگ که تاثیر بسیاری بر زیبایی و نمای سازه دارد کاملا مشهود خواهد بود.

فلاشینگ چیست

انواع فلاشینگ برای نصب فلاشینگ ساختمان

فلاشینگ ها بر اساس نوع و محل استفاده دسته بندی می شوند، دسته بندی بر اساس نوع شامل فلاشینگ نبشی(L)، فلاشینگ یو(Z)، سه پله(Z) و تاج می شود، اما دسته بندی فلاشینگ بر اساس محل استفاده به فلاشینگ نما، فلاشینگ بام و فلاشینگ پنجره تقسیم می شود. در زیر به توضیح فلاشینگ ها بر اساس نوع پرداخته ایم.

 • فلاشینگ نبشی

این نوع فلاشینگ در زیر و روی کار نصب میشود، محل اجرای فلاشینگ های نبشی در تقاطع سقف، دیوار و در محل به هم رسیدن دو دیوار است. فلاشینگ نبشی با خم کاری 90 درجه و شبیه حرف L علاوه بر کاربردی بودن در زیبایی سازه نیز تاثیر گذار است.

 • فلاشینگ یو

فلاشینگ یو با خم کاری 90 درجه و U شکل بودن برای کاور اجزای سازنده سقف استفاده می شود.

 • فلاشینگ 3 پله  

از فلاشینگ سه پله در اتصال فلاشینگ آبراه به ساختمان و خارج کردن آب از سازه استفاده می شود. این فلاشینگ با خم کاری های 90 درجه شبه به حرف Z است.

 • فلاشینگ تاج   

فلاشینگ تاج جزء فلاشینگ هایی است که تاثیر بسیار زیادی بر نمای سقف های شیروانی دارد و بیشتر از آن در استحکام و آبندی سازه موثر است در این فلاشینگ از دو جزء فوم درزگیر و زیرتاج برای داشتن نتیجه ای بهتر استفاده می شود. از فوم درزگیر برای پوشش قطعه های به کار برده شده در زیر تاج استفاده می شود.

 

فلاشینگ پنجره

 

مراحل تولید فلاشینگ نما

ابتدا بر اساس نیاز مشتری و پروژه نوع ورق و ضخامت آن مشخص می گردد.(ضخامت بالای ورق های فولادی باعث افزایش طول عمر فلاشینگ می گردد )

برش كاری :

ورق انتخاب شده در طول و عرض مورد نياز با دستگاه های اتوماتيك برش داده می شوند تا برای خمكاری آماده گردند.

خم كاری :

توسط دستگاه های خم كن ( به عنوان مثال ورق سياه ) كه در ابتدا دارای سطحی صاف می باشد درزاويه 90 ، 45 ، 30 درجه و همچنین به صورت نيم دايره و یا كمان خم می گردد.

نصب :

مراحل جوشكاری و رنگ آميزی در اين بخش از كار انجام می گيرد به این صورت كه اگر ورق های خم شده باروش پرچ كاری به هم وصل شوند .

ابتدا ورق رنگ آميزی شده و بعد در محل خود قرار داده شده و به هم پرچ می شوند. اما اگر اتصالات جوشی باشد، اول يك آستر ضد زنگ بر روی ورق زده و بعد سازه آماده شده در جای خود قرار گرفته و جوشكاری انجام می گيرد. (بعد از جوشكاری در صورت نياز مشتری ، سازه با رنگ دلخواه رنگ آميزی می شود)

 

 

 

نصب فلاشینگ نما http://sarinsazeh.com

مزایای نصب فلاشینگ نما

 • پوشش درزها مختلف و محل اتصال قسمت های مختلف ساختمان ها(اتصال دیوارها به سقف،خرپای شیروانی و …)
 • جلوگیری از ورود آب به دیوارهای داخلی ساختمان،درزبندی، آببندی و جلوگیری از ورود گرد و غبار
 • زیبایی بخشیدن به ساختمان
 • افزایش عمر و پایداری ساختمان
 • کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر

مزایای استفاده از فلاشینگ

 • استحکام و طول عمر ساختمان
 • کاهش هزینه های نگهداری
 • زیبایی سازه
 • تنوع بالا
 • نصب سریع و آسان
 • امکان سفارشی سازی
 • آب بند، غبار بند و درز بند
 • جلوگیری از پیجیدن باد در سازه

اجرای نصب فلاشینگ توسط فلاشینگ ساز

 

نصب فلاشینگ

ورق فلاشینگ با استفاده از دستگاه ها اتومات و پیشرفته برش داده می شوند و به کمک دستگاه دیگر خم کاری های مورد نیاز روی آن انجام می شود. فلاشینگ ها در دو نوع تولید میشوند در نوعی از آن ها تمام کارها از جمله اتصالات در طی فرایند تولید بر روی قطعات انجام می شود اما در نوع دوم فقط خم کاری ها بر روی ورق مورد نظر انجام شده و بقیه مراحل در محل نصب انجام می شود.

در نصب نوع دوم ابتدا یک لایه ضد زنگ بر روی قطعات زده می شود، سپس با استفاده از جوشکاری اتصالات لازم انجام می شود بعد نوبت به رنگ آمیزی می رسد و در پایان نصب انجام می شود.

در زیر مراحل نصب با جزییات کامل شرح داده شده است.

مرحله اول:

زیر سازی، در این مرحله سطح مورد نظر به کمک سیمان صاف و یکدست می شود، شیب لازم برای فلاشینگ در این مرحله اعمال می شود که این شیب در پنجره ها معمولا رو به بیرون است.

مرحله دوم:

آبچکان، در این مرحله فلاشینگ با رعایت فاصله 5 الی 3 سانتی متری از دیوار نصب می شود این کار معمولا برای جلوگیری از تماس آب با نما ساختمان است.

مرحله سوم:                                    سرین سازه

مرحله آب بندی، اتصال و محکم کاری فلاشینگ است دراین مرحله با توجه به ورق و متریال به کار رفته در سازه باید از تجهیزات مناسب برای اتصال استفاده کرد.

 

نصب فلاشیگ روی دیوار

چند نکته مهم در نصب فلاشینگ

 • نصب فلاشینگ ها نیاز به زیرسازی با سیمان دارد.
 • با توجه به شرایط منطقه ای و آب و هوایی در راستای استحکام فلاشینگ ها از قطعاتی مانند قوطی باید استفاده کرد.
 •  در محل نصب فلاشینگ باید کمی شیب ایجاد کرد.

برای اجرا و پیاده سازی فلاشینگ، دریافت مشاوره و بازدید از محل با مشاوران و کارشناسان ما در فلاشینگ ساز تماس  و با مشاوره رایگان در اجرای پروژه تان بهترین نتیجه را بگیرید.

اجرای فلاشینگ نما:

اجرای فلاشینگ روی دیوار جهت آبچکان برف و باران از ورق روغنی ورنگی در ضخامتهای گوناگون
اجرای فلاشینگ نمای پیشانی ساختمان
اجرای فلاشینگ جهت پوشش دو سطح مجزا (ژوئن)
اجرای پوشش سقف نورگیر(روشنایی)از پلی کربنات و فایبر گلاس
اجرای پوشش سقف محوطه سرباز پارکینگ وآلاچیق با استفاده از انواع ورق رنگی (سینوسی طرح سفال…)به انضمام نصب فلاشینگ نما و لمبه
اجرای پوشش بام سوله ها انبارها کارخانه ها،کارگاه های صنعتی و سالن های ورزشی،استخرها،پاساژها،ساختمانهای ویلایی،نورگیرها و …

با استفاده از ورق های سینوسی رنگی ورق های طرح سفال شادولاین پلی کربنات و ساندویچ پنل
اجرای پارتیشن داخلی محوطه های اداری تجاری صنعتی ورزشی سردخانه های صنعتی و ساختمانی با استفاده از ساندویچ پنل
اجرای آبرو در بام های شیبدار از ورق گالوانیزه و ورق رنگی با ضخامت های مختلف
اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف

 • فلاشینگ چند نوع است؟
 • از فلاشینگ نبشی در چه مکان هایی استفاده می شود؟
 • فلاشینگ چگونه ساخته می شود؟

 نصب فلاشینگ ساختمان و فلاشینگ پنجره در تهران

از دیگر خدمات گروه صنعتی فلاشینگ ساز، فلاشنیگ ساختمان و فلاشینگ بام ، نما وپنجره میباشد. از نکات قوت استفاده از نصب فلاشینگ نما در نمای ساختمان ایجاد لبه محافظ فلزی روی نما بوده که باعث استحکام و زیبایی میشود.

این ابزار روی نمای ساختمان و بالا یا دور تا دور پنجره های ساختمان قابل اجراست.
جهت مشاوره خدمات ارائه شده توسط فلاشینگ ساز با شماره های درج شده در سایت  و شماره 09123706593  تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

b9a46436 718b 4505 a45a 613801f35bd0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *